ОКР
 1. Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) – що це і як проявляється?
 2. Основні категорії ОКР.
 3. Про симптомах підвищеної тривожності.
Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) – що це і як проявляється?

Обсесивно-компульсивний розлад – це захворювання, що викликає нав’язливі думки, які можуть призвести до компульсивних дій. Іноді ми дійсно зациклюємось на якихось речах. І ці жахливі думки можуть нав’язливо приходити до голови, навіть якщо ми намагаємося позбутися від них і навіть забути про це. Вони з’являються знову і знову, і ми не знаємо як від них позбутися – це і є ОКР.

Таке захворювання може бути абсолютно у кожного, як і у чоловіків, так і у жінок. Обсесивно-компульсивний розлад вперше може проявитися в підлітковому або юнацькому віці, а далі з часом прояви даного захворювання можуть або посилюватися, або навпаки зменшатися.

Якщо ви помічаєте за собою повторювані думки, які дискомфортні для вас, змушують вас відчувати тривогу, наприклад повторення неприємних слів або фраз, якихось страшних картинок або у вас вічні сумніви, то потрібно обов’язково звернутися за допомогою до психотерапевта. Якщо ви помічаєте за собою дії, які ви робите знову і знову, які ви повторюєте щоб відчувати себе краще і відчувати менше тривоги, щоб позбавиться від тієї чи іншої думки, так само потрібно звернути на це увагу, тому що це також є дзвіночком.

Основні категорії ОКР.

У даного захворювання досить нетипові ознаки, так як в ОКР входить, як і компульсивні (дії, які допомагають позбутися від стресу і різних думок), так і обсесивні (раптові думки в голові, або навіть образи, які викликають сильний страх і тривогу) прояви , але важливо розуміти, що один зі станів може домінувати над іншим.

Людина може не розуміти і не усвідомлювати, що автоматичні думки, нав’язливі ідеї і маніакальна поведінка можуть бути надмірними і заважати повноцінному життю, так як займають багато часу.

Про симптомах підвищеної тривожності.

Але що саме може робити людина при цьому розладі? Через постійні і повторюванні думки або різні образи, які викликають виключно стрес і занепокоєння, пацієнт намагається позбавитися від цього, або ігноруючи їх, або виконуючи різні дії-«ритуали», а саме:

 1. Певний порядок розставляння різних речей;
 2. Відчуття, що, йдучи, ви забули замкнути двері, вимкнути плиту або праску;
 3. Гарячкове прання, прибирання;
 4. Надмірна вимогливість;
 5. Надмірна організованість і акуратність;
 6. Сильна напруга, коли будь-які предмети знаходяться не на звичному місці;
 7. Панічні думки, що не дозволяють водити машину (наприклад, постійний страх збити пішохода або врізатися в іншу машину);
 8. Постійна дезінфекція предметів, до яких доторкнулися інші, зі страху зараження;
 9. Перевірка і повторний огляд одного і того ж;
 10. Розрахунок, перераховування, математичні дії в розумі;
 11. Пристрасть до планів і інструкцій;
 12. Бажання здійснювати будь-які непристойні дії на публіці;
 13. Часте миття рук;
 14. Неприємні сексуальні образи.
 15. Часто повторювана перевірка дверей, щоб переконатися, що вони замкнені;
 16. Повторення молитв, слів або фраз в розумі.

Якщо ви помічаєте за собою дані ознаки, то бажано сходити на консультацію до психотерапевта онлайн, який допоможе розібратися з даною проблемою.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо