ПТСР
 1. Посттравматичний стресовий розлад – основні види.
 2. Ознаки ПТСР.
 3. Лікування.
Посттравматичний стресовий розлад – основні види.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це стан психічного здоров’я, викликаний жахливою подією, будь то переживання або спостереження за ним. Симптоми можуть включати спогади, кошмари і сильне занепокоєння, а також неконтрольовані думки про подію.

Ефективне лікування після розвитку симптомів посттравматичного стресового розладу може мати вирішальне значення для зменшення симптомів і поліпшення функцій.

Існує п’ять різних підкатегорій, які вимагають різних методів лікування.

Нормальна реакція на стрес. Це те, що відбувається до початку посттравматичного стресового розладу. Однак не завжди це призводить до повномасштабного розладу.

Гострий стресовий розлад. Може виникати у людей, які зазнали того, що є або що здається небезпечною для життя подією.

Неускладнений посттравматичний стресовий розлад. Він пов’язане з однією серйозною травмуючою подією, а не з кількома подіями, і є найпростішою формою посттравматичного стресового розладу.

Комплексний посттравматичний стресовий розлад. Він викликаний безліччю травмуючих подій, а не одною. Комплексний посттравматичний стресовий розлад часто зустрічається у випадках жорстокого поводження або домашнього насиллля, неодноразового впливу війни або насильства в суспільстві або раптової втрати.

Коморбідний ПТСР. Це загальний термін для позначення супутніх розладів. Він застосовується, коли у людини є кілька проблем з психічним здоров’ям, часто в поєднанні з проблемами зловживання психоактивними речовинами.

Ознаки ПТСР.

Симптоми посттравматичного стресового розладу можуть проявитися протягом одного місяця після травматичної події, але іноді симптоми можуть проявлятися тільки через кілька років після події. Ці симптоми викликають серйозні проблеми у соціальних або робочих ситуаціях, а також у стосунках. Вони також можуть перешкодити вашій здатності виконувати звичайні повсякденні завдання.

Симптоми ПТСР зазвичай діляться на чотири типи: нав’язливі спогади, уникнення, негативні зміни в мисленні і настрої, а також зміни фізичних і емоційних реакцій. Симптоми можуть змінюватися з часом або варіюватися від людини до людини, тому звернутися до онлайн спеціаліста вкрай необхідно.

Симптоми нав’язливих спогадів можуть включати:

 • Повторювані небажані тривожні спогади про травмуючу подію
 • Прокручування травмуючої події, ніби вона відбувалася знову
 • Кошмари про травмуючу подію
 • Сильний емоційний стрес або фізична реакція на щось, що нагадує вам про подію.

Симптоми уникнення можуть включати:

 • Спроби не думати або не говорити про травмуючу подію
 • Уникнення місць, занять або людей, які нагадують вам про травмуючу подію.

Симптоми зміни фізичних і емоційних станів можуть включати:

 • Саморуйнівну поведінку, таку як наднормове вживання алкоголю або занадто швидке водіння
 • Проблеми зі сном
 • Проблеми з концентрацією
 • Дратівливість, спалахи гніву або агресивна поведінка
 • Непереборну вину або сором.

Лікування.

КПТ – це вид психотерапії, який вважається найбільш ефективним лікуванням посттравматичного стресового розладу як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. КПТ при посттравматичному стресовому розладі орієнтована на травму, а це означає, що травматична подія є центром лікування. Вона фокусується на виявленні, розумінні і зміні моделей мислення та поведінки. КПТ – це активне лікування, при якому пацієнт бере участь в щотижневих прийомах, а також набуває навичок, які можна застосувати до своїх симптомів. Навички, набуті під час сеансів терапії, практикуються багаторазово і допомагають полегшити симптоми.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо