Нав’язливі думки
  1. Причини нав’язливих думок.
  2. Класифікація нав’язливих думок.
  3. Основні ознаки неврозу.
Причини нав’язливих думок.

Наполегливі і негативні думки – одна з найпоширеніших ознак тривожного розладу. Занепокоєння робить практично неможливим перестати зосереджуватися на речах, про які ви не хочете думати. Ці думки рідко бувають позитивними, часто пов’язані з вашими страхами або тривожними емоціями, і в багатьох випадках існування думки викликає подальше занепокоєння і часто призводить до ще більших нав’язливих ідей.

Нав’язливі ідеї часто мають забобонний компонент. І хоча більшість людей, які борються з ОКР (обсесивно-компульсивним розладом), усвідомлюють, що їхнє мислення значною мірою помилкове та ірраціональне, вони все ж відчувають тиск, змушуючи їх діяти. Про всяк випадок.

Наприклад, у людини можуть періодично виникати думки про втрату близьких у жахливій автомобільній аварії. В результаті вона відчуває тиск, щоб часто перевіряти їх, щоб переконатися, що вони в безпеці, навіть якщо вона знає, що відсутність дзвінка не призведе до аварії.

Відіграш таких компульсій  часто приносить задоволення, тому що дає короткочасне полегшення від неспокою або страху, який викликають думки. Катастрофі вдалося запобігти. Але хоча відіграш примусу запобігає фіктивним страждання, він часто пов’язане з реальними витратами.

Частина витрат є негайною і практичною. Компульсії можуть забирати у вас час, коли вам потрібно кожен день витрачати час на багаторазову перевірку замків і вимикачів і виконання своїх нав’язливих ритуалів. Вони можуть позначитися на вашому здоров’ї, якщо вам потрібно мити руки десятки разів в день, перш ніж вони «стануть по-справжньому чистими». А компульсії можуть позначитися на ваших стосунках, коли вам часто потрібно залучити своїх близьких в свою компульсивну поведінку.

Але найгірше те, що ці витрати продовжують рости. Розглядаючи лякаючі думки як щось, чого слід уникати, ми збільшуємо їх страхітливий вигляд. Наші власні дії надають їм статус, якого вони не заслуговують, і ми потрапляємо в порочне коло, яке поступово руйнує наш душевний спокій. Тому не зволікайте, якщо маєте підозри до таких симптомів, зверніться по допомогу онлайн.

Класифікація нав’язливих думок.

Можливий розвиток нав’язливих думок, пов’язаних з іншими тривожними розладами. Як правило, вони не будуть такими серйозними або пригнічують, як думки при ОКР, і в результаті у вас навряд чи розвинуться компульсії, але часто між розладами є певна схожість. Ваш психолог поставить діагноз, що з перерахованого у вас є. Деякі приклади цих розладів включають:

– Панічний розлад. У людей з панічним розладом і панічними атаками може розвинутися іпохондрія або фобії здоров’я: вони турбуються про те, що з їх здоров’ям щось не так. Вони також можуть боятися панічних атак до такої міри, що це все, про що вони думають. Панічні атаки – це почуття сильної тривоги з задишкою, прискорене серцебиття, пітливість і страх, що щось не так.

– Посттравматичний стресовий розлад. Люди з посттравматичним стресовим розладом часто одержимо і надмірно думають про пережиту травму або про віру в те, що травма повториться знову.

– Фобії. Люди з дуже серйозними фобіями можуть почати думати про об’єкт страху все більше і більше в усьому, що вони роблять. Наприклад, перевіряти свій одяг на наявність павуків і змушувати когось регулярно оглядати ваш будинок може означати одержимість фобією.

– Соціальна фобія. Люди з соціальною фобією надмірно турбуються про те, що можуть поставити себе в незручне становище у соціальних ситуаціях. У деяких випадках це може бути думка про те, що сталося, в той час як в інших це може бути роздум про майбутнє в гіршому випадку.

– Генералізований тривожний розлад. ГТР – це розлад, пов’язаний з численними спільними тривогами. Наприклад, занепокоєння про те, що вашій дитині загрожує небезпека після навчання, поряд з турботою про фінанси і стосунки, може бути ознакою ГТР і супроводжуючих його нав’язливих думок.

Таким чином, хоча зазвичай нав’язливі думки вважаються проблемою для людей з ОКР, вони можуть вплинути і на людей з іншими типами тривожних розладів.

Основні ознаки неврозу.

Як дізнатися, чи є у вас нав’язливі думки? Загальні нав’язливі думки включають:

  • Страх зараження мікробами або брудом або страх заразити інших.
  • Страх втратити контроль і нашкодити собі або іншим.
  • Нав’язливі сексуально відверті або насильницькі думки і зображення.
  • Надмірна увага до релігійних або моральним ідеям.
  • Страх втратити або не мати речей, які можуть вам знадобитися.
  • Порядок і симетрія: ідея про те, що все повинно бути «правильним».
  • Забобони, надмірна увага до чогось, що вважається щасливим чи невдалим.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо