Самотність
  1. Причини і ознаки самотності.
  2. Як позбутися страху самотності.
  3. Професійне консультування.
Причини і ознаки самотності.

Самотність – це універсальна людська емоція, яка складна і унікальна для кожної людини. Оскільки у неї немає єдиної загальної причини, профілактика і лікування цього потенційно небезпечного стану розуму можуть сильно відрізнятися.

Наприклад, самотня дитина, яка з усіх сил намагається знайти друзів у школі, має інші потреби, ніж самотня літня доросла людина, чий чоловік недавно помер.

Насправді самотність – це стан розуму. Дослідники визначають самотність як почуття самотності частіше одного разу на тиждень.

Самотність змушує людей відчувати себе спустошеними, самотніми і непотрібними. Самотні люди часто прагнуть людських контактів, але їх душевний стан ускладнює налагодження зв’язків з іншими людьми.

Наприклад, першокурсник університету може відчувати себе самотнім, незважаючи на те, що його оточують сусіди по кімнаті і інші однолітки.

Фактори, що сприяють самотності, включають ситуативні змінні, такі як фізична ізоляція, переїзд на нове місце або розлучення. Смерть когось значущого в житті людини також може привести до почуття самотності. Крім того, це може бути симптом психічного розладу, наприклад депресії. Самотність також можна пояснити внутрішніми факторами, такими як низька самооцінка. Люди, яким не вистачає впевненості в собі, часто вважають, що вони недостойні уваги або поваги інших людей, що може привести до ізоляції і хронічної самотності.

Симптоми і ознаки хронічного самотності можуть відрізнятися в залежності від того, хто ви і в якій ситуації. Якщо ви постійно відчуваєте деякі або всі з перерахованих нижче факторів, можливо, ви маєте справу з хронічною самотністю:

  • Нездатність спілкуватися з іншими на глибшому, інтимному рівні. Можливо, у вашому житті є друзі і сім’я, але взаємодія з ними знаходиться на дуже поверхневому рівні. Ваше взаємодія не здається повноцінною, і це роз’єднання здається нескінченним.
  • Відсутність близьких або кращих друзів. У вас є друзі, але вони випадкові друзі або знайомі, і ви відчуваєте, що не можете знайти нікого, хто справді вас розуміє.
  • Непереборне почуття ізоляції незалежно від того, де ви знаходитеся і хто поруч. Ви можете бути на вечірці в оточенні десятків людей і, тим не менш, відчуваєте себе ізольованим, відокремленим і відстороненим. На роботі ви можете відчувати себе відчуженим і самотнім. Те ж саме в автобусі, поїзді або прогулянці по жвавій вулиці. Начебто ви потрапили у власну непорушну бульбашку.
  • Відчуття невпевненості в собі і відсутність власної гідності. Ці довгострокові переживання – ще один можливий симптом хронічного самотності.
  • Втома, апатія і вигорання при спробах соціалізації. Якщо ви страждаєте хронічною самотністю, спроби спілкуватися з іншими можуть викликати у вас почуття виснаження. Тривале відчуття виснаження може призвести до інших проблем, таких як проблеми зі сном, ослаблена імунна система, погане харчування і багато іншого.

Як позбутися страху самотності.

Незалежно від того, яку форму приймає ваш страх самотності, ви можете знайти розраду в декількох основних стратегіях. По-перше, переконайтеся, що ви робите все можливе, щоб мінімізувати ризики, які можуть лежати в основі вашого страху. Навіть якщо ваша відповідь не відповідає ситуації, вона може намагатися попередити вас про необхідні дії у вашому середовищі.

Після того, як ви це зробите, якщо ваша реакція все ще викликає у вас стрес, краще, найкраще, що ви можете зробити, – це попрацювати над своєю здатністю саморегулюватися і бути присутнім в своєму оточенні. Багато людей вважають, що вправи на розслаблення знижують рівень занепокоєння і навіть можуть запобігти нападу паніки. Цілеспрямоване дихання, медитація і ароматерапія відносно прості в освоєнні і можуть використовуватися де завгодно.

Якщо це не спрацює і страх значно впливає на ваше життя, ви можете виявити, що фоновий шум допомагає вам відволікатися. Носіння стимулюючої іграшки також може дати вам можливість зосередитися на публіці, щоб зменшити занепокоєння, наприклад, носити з собою книгу або планшет. Будьте обережні, щоб останній варіант не став способом уникнути усунення основних причин вашого страху.

Якщо ви не можете впоратися з цим самостійно, зверніться за підтримкою - терапія онлайн стане найкращим варіантом. Часто достатньо розмови по телефону або у мережі, щоб відразу зняти стрес. У довгостроковій перспективі деякі сім’ї створюють ритуали, наприклад, їдять одне і те ж на вечерю або відправляють спеціальні електронні листи в один і той же час щоночі, щоб підтримувати свої стосунки, поки вони розлучені.

Професійне консультування.

Лікування страху самотності таке ж, як і при інших специфічних страхах. Воно може включати:

– Когнітивно-поведінкову терапію (КПТ) – це практичні методи, які допомагають людині справитися з тривогою, і це поширене лікування більшості фобій.

– Експозиційна терапія – це ще один тип поведінкової терапії. Він включає поступове потрапляння в небезпечну ситуацію безпечним і контрольованим чином, щоб допомогти знизити загальну тривогу.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо