Апатія
 1. Що таке апатія?
 2. Причини апатії і її ускладнення.
 3. Як з цим боротися? Як лікувати?
Що таке апатія?

Дуже багатьом людям  знайомий стан повної байдужості до всього що відбувається навколо. Можливо, у вас були такі відчуття, коли нічого не хочеться, немає ніяких емоцій, ні хороших, ні поганих, відчуття повної порожнечі. Чи нормально це? Чи є назва у такого стану? Так!

Для початку важливо вказати, що апатія – це не хвороба! Апатія – це симптом, причини якого можуть бути найрізноманітнішими і відноситися до різних розладів і захворювань. Труднощі даного стану полягають в тому, що його часто помічають і виявляють на досить пізніх стадіях. Люди звикли списувати апатію на стрес, втому і навіть безсоння. Кожен з цих факторів може сприяти появі апатії, але не заміняти її. Так як же вона може проявлятися.

Симптоми апатії:

 1. Замкнутість. Вона проявляється в спілкуванні, як і з рідними людьми, так і незнайомцями. Людина, яка страждає апатією не хоче розмовляти з кимось, не хоче розважатися як раніше, її бажанням є усамітнення. При цьому, коли людина залишається наодинці з собою, її починають відвідувати різні сумні думки, почуття безвиході, а також, вона не розуміє, що їй робити далі, як жити.
 2. Частий поганий настрій. Але при цьому, у людини можуть утворюватися «гойдалки», це означає, що настрій може бути, то хороший, то поганий, але частіше все ж таки він понижений.
 3. Слабкий апетит. Він досить сильно знижується, але все ж можуть бути випадки, коли людину починають сильно дратувати певні запахи або навіть їх смак.
 4. Швидка втомлюваність або сонливість. Навіть якщо людина поспить багато годин, прокинутися людина може розбитою і втомленою.
 5. Проблеми з концентрацією, увагою і навіть пам’яттю.
 6. Пропадає ініціатива в будь-якому питанні, будь то робота, навчання або навіть особисте життя.

Звичайно, такі ознаки відповідають багатьом станам, розладам і захворюванням, але, якщо ви помічаєте їх за собою, не робіть поспішних висновків, а краще зверніться за допомогою при апатії , де фахівець скаже, що з вами і поставить точний діагноз.

Причини апатії і її ускладнення.

Причин у цього стану дуже багато, але найосновнішими і найчастішими є:

 1. Депресія. Не важливо яка депресія, легка, середня або дуже важка, апатія може бути присутньою на будь-якому її етапі.
 2. Імунодефіцити, а саме будь-які різні хвороби або ж стани, які можуть сильно знижувати імунну систему.
 3. Шизофренія або ж інші різні психічні розлади.
 4. Пухлини мозку, які здатні змінювати структуру різних розділів одного з основних і головних органів.
 5. Різні залежності такі як наркоманія, алкоголізм, або навіть ігроманія.
 6. Різні препарати. Неправильно підібраний препарат може легко сприяти даному стану.
 7. Різні зміни організму, які пов’язані з віком.
 8. Стрес і перевтома, про які писалося вище.

Апатія ускладнюється тим, що її досить важко виявити на ранніх стадіях. Як правило, даний стан знаходять тільки на останніх, важких її стадіях. Всі причини цього криються в тому, що симптоми дуже схожі на різні розлади і захворювання, або ж апатію прикривають стресом, втомою, поганим настроєм і іншими речами.

Як з цим боротися? Як лікувати?

Єдиним і правильним рішенням в боротьбі з апатією – це допомога компетентного фахівця онлайн! З даними станом досить небезпечно знаходиться один на один, тому не бійтеся попросити руку допомоги у професіонала, який точно знає як вам допомогти.

Звичайно, спочатку проводиться діагностика, так як потрібно точно зрозуміти, що відбувається з людиною. Також потрібно пам’ятати те, що апатія не є хворобою або розладом, даний стан – це симптом того, чи іншого розладу або хвороби, тому дуже важливо поставити точний і правильний діагноз.

Також для лікування дуже важливо зрозуміти причини появи такого стану. Потрібно знайти причину і пропрацювати її, прибравши неправильні установки з голови і замінивши їх на нові, які будуть допомагати вам протягом всього вашого життя.

Багато хто цікавиться, чи можливо позбутися апатії в домашніх умовах. Потрібно розуміти, що без допомоги фахівців, ваш стан може погіршитися і вилікувати даний симптом самому неможливо. Але, ви можете самі покращити свій стан, а саме:

 1. Відмовитися від куріння і алкоголю, і по можливості від важкої їжі.
 2. Правильне харчування також сприяє вашому стану.
 3. Прогулянки на свіжому повітрі, катання на велосипеді або інша фізична активність також допомагає відволіктися.
 4. Висипатися. Здоровий сон – відмінні ліки.
 5. Ні в якому разі не пийте заспокійливе або стимулятори! Максимум в даному стані – це чай на травах із заспокійливим ефектом.
 6. Сприятлива обстановка вдома, теж відмінно впливає на ваш стан і настрій.
 7. Зниження стресу – найголовніші ліки в боротьбі з апатією.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо