Відносини
 1. Сімейні стосунки.
 2. Що таке здорові стосунки.
 3. Взаємодія партнерів.
Сімейні стосунки.

На кожному етапі життя наші стосунки і сім’я доставляють нам радощі і труднощі. Уміння справлятися зі стресом, розуміти наші власні емоції і поведінку і ефективно спілкуватися може допомогти зміцнити наше власне емоційне здоров’я, а також наші зв’язки з важливими людьми в нашому житті.

У здорових сімей є унікальні характеристики, які складають основу їх зв’язку. Здорові сімейні стосунки забезпечують підтримку, підбадьорення і співчуття. Любляча і тепла сім’я – джерело щастя і стабільності.

Домашня атмосфера, наповнена любов’ю і єдністю, сприяє зростанню і розвитку сім’ї. Важливо розвивати здорові сімейні стосунки, щоб забезпечити здорову атмосферу і розвиток у сім’ї. У люблячому середовищі батькам легко прищепити дітям дисципліну, впевненість і характер.

Що таке здорові стосунки.

Дуже важливо навчитися визначати, коли стосунки здорові і йдуть добре. Багато людей не знають що їм шукати, або, що ще гірше, вони не знають всіх позитивних моментів, яких вони дійсно заслуговують у стосунках. Якщо хтось ріс, спостерігаючи за тим, як його батьки або інші члени сім’ї поводяться хронічно токсичними паттернами, то ця людина цілком може визначити ці патерни як «нормальні» і насилу зрозуміти, як виглядають добрі стосунки.

Є характеристики, властиві здоровим, функціональним стосункам.

– Довіра. Довіра, мабуть, одна з найважливіших характеристик стосунків. Без довіри не вистачає міцного фундаменту, на якому можна було б побудувати емоційну близькість. Без довіри ви будете постійно не впевнені у тому, чи можете ви розраховувати на партнера, який допоможе вам, і чи справді він має на увазі те, що говорить. Є багато способів побудувати і відновити довіру у стосунках, адже без неї ваші стосунки дуже вразливі для стресу і невизначеності.

– Спілкування. Чесно і шанобливо спілкуватися, особливо про важкі речі, – це важлива навичка, якій треба вчитися. Можливо, ви навчилися приховувати незручні речі заради гармонії або видимості досконалості, або, можливо, навіть не навчилися визнавати важкі почуття перед собою. Проблеми включають переростання конфлікту в повномасштабну «війну»: відсутність здатності не сприймати речі надто особисто або виявляти агресію, коли ви відчуваєте загрозу. Нічого страшного, якщо у вас є ці схильності: важливо, щоб ви працювали над ними, оскільки здорове спілкування – це життєва сила, яка живить здорові стосунки.

– Терпіння. Ніхто не може бути абсолютно терплячим весь час, і такі чинники, як недостатня кількість сну, стрес або проблеми з фізичним здоров’ям, зроблять вас більш дратівливими у різні моменти вашого життя – це частина життя. Але партнери у здорових, люблячих стосунках доповнюють один одного основним спільним знаменником терпіння, яке дозволяє знайти гнучкість і підтримку, коли у однієї людини поганий день або вона не у кращому стані. Можливість пристосовуватися до злетів і падінь настрою партнера у повсякденному житті – в межах розумного – може дозволити відчути себе беззастережно коханими.

– Емпатія. Готовність прийняти погляди іншої людини допомагає в багатьох випадках – будь то виховання дітей, хороше сусідство або навіть банальний дозвіл комусь «влізти» перед вами на шосе. Але це, мабуть, найбільш важливо для людини, яку ви вибрали в якості партнера. Чи можете ви справді докласти зусиль, щоб спробувати зрозуміти його погляд, навіть якщо ви з ним не згодні? Чи спонукає вас його біль намагатися допомогти йому відчути себе краще? Ви щасливі від його перемог? Співчуття має вирішальне значення для довготривалих стосунків.

– Повага. Ми часто пов’язуємо поняття поваги з людьми або поняттями, які не пов’язані один з одним: повагою до старших, повагою символів релігійної віри або повагою до авторитету. Але повага не менше важлива між партнерами. У здорових стосунках люди розмовляють одне з одним таким чином, щоб не принижувати і не применшувати заслуг. Вони цінують час і думки одне одного так само, як свої власне. Вони захищають конфіденційність один одного і не використовують один одного як предмет для жартів або як найманих помічників, щоб постійно прибирати в квартирі чи готувати вечерю. Коли повага у стосунках починає слабшати, відновлювати її – довгий і кропіткий шлях.

Взаємодія партнерів.

Для стосунків потрібні дві людини, і у кожної людини різні потреби і стиль спілкування. Пари повинні знайти спосіб спілкування, який підходить їхнім стосункам. Здорова комунікація вимагає практики і наполегливої ​​праці. Спілкування ніколи не буде ідеальним весь час.

Коли ви розмовляєте зі своїм партнером, постарайтеся:

 • виділити час, щоб поговорити, не відволікаючись на інших людей або відволікаючі фактори, такі як телефони, комп’ютери або телевізор;
 • подумайте і сформулюйте, що саме ви хочете сказати;
 • зробіть своє повідомлення зрозумілим, щоб ваш партнер почув його точно і зрозумів, що ви маєте на увазі;
 • говоріть про те, що відбувається і як це впливає на вас;
 • говорите про те, чого ви хочете, чого потребуєте і що відчуваєте – використовуйте твердження «мені потрібно», «я хочу» і «я відчуваю»;
 • беріть на себе відповідальність за свої почуття;
 • слухайте свого партнера: відкладіть на час свої власні думки і спробуйте зрозуміти його наміри, почуття, потреби і бажання;
 • діліться з партнером позитивними емоціями, наприклад, що ви цінуєте в ньому і чим захоплюєтеся, і наскільки він важливий для вас;
 • будьте уважні до свого тону голосу;
 • домовляйтеся і пам’ятайте, що необов’язково завжди бути правим. Якщо проблема, з якою ви зіткнулися, не така вже й важлива, спробуйте відпустити її або домовтеся, що кожен залишиться при своїй думці.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо