Відносини
 1. Сімейні стосунки.
 2. Що таке здорові стосунки.
 3. Взаємодія партнерів.
Сімейні стосунки.

На кожному етапі життя наші стосунки і сім’я доставляють нам радощі і труднощі. Уміння справлятися зі стресом, розуміти наші власні емоції і поведінку і ефективно спілкуватися може допомогти зміцнити наше власне емоційне здоров’я, а також наші зв’язки з важливими людьми в нашому житті.

У здорових сімей є унікальні характеристики, які складають основу їх зв’язку. Здорові сімейні стосунки забезпечують підтримку, підбадьорення і співчуття. Любляча і тепла сім’я – джерело щастя і стабільності.

Домашня атмосфера, наповнена любов’ю і єдністю, сприяє зростанню і розвитку сім’ї. Важливо розвивати здорові сімейні стосунки, щоб забезпечити здорову атмосферу і розвиток у сім’ї. У люблячому середовищі батькам легко прищепити дітям дисципліну, впевненість і характер.

Що таке здорові стосунки.

Дуже важливо навчитися визначати, коли стосунки здорові і йдуть добре. Якщо відчуваєте потребу, не треба боятись звернутися до спеціаліста онлайн. Багато людей не знають що їм шукати, або, що ще гірше, вони не знають всіх позитивних моментів, яких вони дійсно заслуговують у стосунках. Якщо хтось ріс, спостерігаючи за тим, як його батьки або інші члени сім’ї поводяться хронічно токсичними паттернами, то ця людина цілком може визначити ці патерни як «нормальні» і насилу зрозуміти, як виглядають добрі стосунки.

Є характеристики, властиві здоровим, функціональним стосункам.

– Довіра. Довіра, мабуть, одна з найважливіших характеристик стосунків. Без довіри не вистачає міцного фундаменту, на якому можна було б побудувати емоційну близькість. Без довіри ви будете постійно не впевнені у тому, чи можете ви розраховувати на партнера, який допоможе вам, і чи справді він має на увазі те, що говорить. Є багато способів побудувати і відновити довіру у стосунках, адже без неї ваші стосунки дуже вразливі для стресу і невизначеності.

– Спілкування. Чесно і шанобливо спілкуватися, особливо про важкі речі, – це важлива навичка, якій треба вчитися. Можливо, ви навчилися приховувати незручні речі заради гармонії або видимості досконалості, або, можливо, навіть не навчилися визнавати важкі почуття перед собою. Проблеми включають переростання конфлікту в повномасштабну «війну»: відсутність здатності не сприймати речі надто особисто або виявляти агресію, коли ви відчуваєте загрозу. Нічого страшного, якщо у вас є ці схильності: важливо, щоб ви працювали над ними, оскільки здорове спілкування – це життєва сила, яка живить здорові стосунки.

– Терпіння. Ніхто не може бути абсолютно терплячим весь час, і такі чинники, як недостатня кількість сну, стрес або проблеми з фізичним здоров’ям, зроблять вас більш дратівливими у різні моменти вашого життя – це частина життя. Але партнери у здорових, люблячих стосунках доповнюють один одного основним спільним знаменником терпіння, яке дозволяє знайти гнучкість і підтримку, коли у однієї людини поганий день або вона не у кращому стані. Можливість пристосовуватися до злетів і падінь настрою партнера у повсякденному житті – в межах розумного – може дозволити відчути себе беззастережно коханими.

– Емпатія. Готовність прийняти погляди іншої людини допомагає в багатьох випадках – будь то виховання дітей, хороше сусідство або навіть банальний дозвіл комусь «влізти» перед вами на шосе. Але це, мабуть, найбільш важливо для людини, яку ви вибрали в якості партнера. Чи можете ви справді докласти зусиль, щоб спробувати зрозуміти його погляд, навіть якщо ви з ним не згодні? Чи спонукає вас його біль намагатися допомогти йому відчути себе краще? Ви щасливі від його перемог? Співчуття має вирішальне значення для довготривалих стосунків.

– Повага. Ми часто пов’язуємо поняття поваги з людьми або поняттями, які не пов’язані один з одним: повагою до старших, повагою символів релігійної віри або повагою до авторитету. Але повага не менше важлива між партнерами. У здорових стосунках люди розмовляють одне з одним таким чином, щоб не принижувати і не применшувати заслуг. Вони цінують час і думки одне одного так само, як свої власне. Вони захищають конфіденційність один одного і не використовують один одного як предмет для жартів або як найманих помічників, щоб постійно прибирати в квартирі чи готувати вечерю. Коли повага у стосунках починає слабшати, відновлювати її – довгий і кропіткий шлях.

Взаємодія партнерів.

Для стосунків потрібні дві людини, і у кожної людини різні потреби і стиль спілкування. Пари повинні знайти спосіб спілкування, який підходить їхнім стосункам. Здорова комунікація вимагає практики і наполегливої ​​праці. Спілкування ніколи не буде ідеальним весь час.

Коли ви розмовляєте зі своїм партнером, постарайтеся:

 • виділити час, щоб поговорити, не відволікаючись на інших людей або відволікаючі фактори, такі як телефони, комп’ютери або телевізор;
 • подумайте і сформулюйте, що саме ви хочете сказати;
 • зробіть своє повідомлення зрозумілим, щоб ваш партнер почув його точно і зрозумів, що ви маєте на увазі;
 • говоріть про те, що відбувається і як це впливає на вас;
 • говорите про те, чого ви хочете, чого потребуєте і що відчуваєте – використовуйте твердження «мені потрібно», «я хочу» і «я відчуваю»;
 • беріть на себе відповідальність за свої почуття;
 • слухайте свого партнера: відкладіть на час свої власні думки і спробуйте зрозуміти його наміри, почуття, потреби і бажання;
 • діліться з партнером позитивними емоціями, наприклад, що ви цінуєте в ньому і чим захоплюєтеся, і наскільки він важливий для вас;
 • будьте уважні до свого тону голосу;
 • домовляйтеся і пам’ятайте, що необов’язково завжди бути правим. Якщо проблема, з якою ви зіткнулися, не така вже й важлива, спробуйте відпустити її або домовтеся, що кожен залишиться при своїй думці.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо