Ожиріння
 1. Дієтологія або психологія в ожирінні.
 2. Психологічні чинники проблеми.
 3. Як лікувати ожиріння.
Дієтологія або психологія в ожирінні.

Вага людини є результатом безлічі співпадаючих факторів, включаючи навколишнє середовище, сімейний анамнез і генетику, метаболізм і поведінку. Гени сильно впливають на вагу людини, тому схильність до збільшення ваги і ожиріння, як правило, передається у спадок. Але інші фактори збільшення ваги, такі як регулярні вправи і харчова поведінка, з більшою ймовірністю знаходяться під контролем людини.

Одна з причин такого малорухливого способу життя – все більш осілий спосіб життя, що поширюється в багатьох розвинених країнах. Багато робочих завдань або домашніх справ більше не вимагають інтенсивних фізичних навантажень; незалежно від того, працюють вони чи відпочивають, багато дітей і дорослих проводять більшу частину свого часу перед телевізором, комп’ютером або телефоном. Також люди зазвичай використовують автомобілі для пересування, а не ходять пішки або їздять на велосипеді. Інші проблеми можуть включати в себе брак часу для фізичної активності або відсутність доступу до місць для відпочинку або здорової їжі. Дослідження ВООЗ також виявили зв’язок між ожирінням і недостатнім сном.

Недавні дослідження показали, що більшість випадків ожиріння є результатом таких психічних розладів як депресія, тривога, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), компульсивні переїдання і синдром нічного переїдання.

Психологічні чинники проблеми.

Коли ви боретеся з поганим психічним здоров’ям, негативне мислення, погане управління емоціями і низька самооцінка можуть перерости в такі стани, як тривожність, депресія або навіть розлад харчової поведінки. Це часто призводить до емоційного переїдання, поганій турботі про себе і малому інтересу до регулярних вправ.

Деякі психологічні фактори, що підтримують ожиріння:

 • уникнення емоцій
 • низька самооцінка
 • самокритика
 • негативні переконання
 • переїдання

Також на розвиток ожиріння впливають психологічні розлади. Наприклад, тривожні пацієнти можуть бути компульсивними, а компульсивне і надмірне харчування сприяє ожирінню, що робить їх поведінку дуже руйнівною. При депресивному розладі загальним симптомом є зміна апетиту: апетит у депресивної людини може збільшуватися або зменшуватися, хоча підвищення найхарактерніше. Депресія може привести і до зниження фізичної активності.

На додаток до тривоги і депресії, недавні дослідження показали сильний зв’язок між посттравматичним стресовим розладом і ожирінням, при цьому показник ожиріння серед пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом склав 32,6%.

Як лікувати ожиріння.

Інтенсивна поведінкова терапія – це ефективний шлях лікування ожиріння. Завдяки цьому лікуванню ви дізнаєтеся, як змінити свої звички в їжі і фізичні вправи.

Терапія направлена ​​на шкідливі звички, які призводять до ожиріння. До них можуть належати нездорове харчування і відсутність фізичних вправ. У лікуванні використовуються втручання, щоб виправити ці шкідливі звички.

Терапія передбачає роботу в тісній співпраці з терапевтом. Це можна зробити індивідуально або в групі. Ви дізнаєтеся, як змінити свій спосіб життя, щоб схуднути. Зокрема, ви можете дізнатися, як:

 • Стежити за своїм харчуванням
 • Уникати переїдання
 • Підвищити рівень активності
 • Скласти план вправ
 • Ставити реалістичні цілі

Увівши до свого життя ці зміни, ви зможете сильно схуднути. Ви також, ймовірно, збережете свої досягнення.

Терапія включає в себе багато частин. Слід прислухатися до свого терапевта і виконувати його поради. наприклад:

Очікувати невеликих змін

Поведінкова терапія фокусується на невеликих і реалістичних змін. Різкі зміни можуть статися на короткий проміжок часу. Але вони з меншою ймовірністю призведуть до стійкої втрати ваги.

Моніторити наявність депресії

Ваш психолог також перевірятиме вас на наявність ознак депресії. Ожиріння і депресія часто йдуть рука об руку.

Самоконтроль

Самоконтроль – ключова частина терапії. Швидше за все, вам доведеться вести щоденник харчування і фітнесу протягом декількох тижнів або місяців. Можливо, вам буде потрібно записати, що, коли і скільки ви їсте.

Запобігання переїданню

Ви дізнаєтеся, як контролювати переїдання. Наприклад, вам може знадобитися прибрати всю нездорову їжу з дому. Можливо, вам також знадобиться використовувати тарілки меншого розміру. Ваш терапевт також може попросити вас зосередитися на їжі, не відволікаючись. Це означає вимкнення телевізора або телефону під час прийому їжі.

Поведінкова терапія може допомогти вам скинути вагу і зберегти результат. Вона також  допоможе вам змінити свої звички в їжі і фізичних вправах. Терапія може допомогти вам запобігти ускладненням від таких захворювань, як діабет, в довгостроковій перспективі.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо