Компульсивне переїдання
 1. Компульсивне переїдання що це?
 2. Симптомы.
 3. Якими можуть бути наслідки?
 4. Психотерапія при компульсивному переїданні
Компульсивне переїдання що це?

Дуже багато хто знаходить розраду в їжі. Якщо поганий настрій, стрес, або просто нудно, достатня кількість людей вважають, що кращим рішенням буде просто щось поїсти. І так раз за разом ми не помічаємо, як прожити будь-яку негативну ситуацію або просто поганий день без їжі вже є неможливим. Чи є це такою серйозною проблемою?

Компульсивне переїдання – це розлад харчової поведінки, при якому є характерним часті і повторювані епізоди переїдання, але без спроб очищення шлунку, наприклад без блювоти. Супроводжується цей розлад психологічними і соціальними проблемами. Людина закривається в собі, стає невпевненою і мінімізує контакт з соціумом. Через цей тип харчового розладу, з’являється дуже багато проблем з фізичним здоров’ям, і найжахливіше те, що не кожне зі списку захворювань можна вилікувати.

Симптомы.

Завжди найважчим в лікуванні будь-якої психологічної хвороби, є саме розпізнати саму проблему і компульсивне переїдання не стала винятком. Люди, які страждають порушенням харчової поведінки, як правило не розуміють, що проблема, все таки, існує і не звертаються за допомогою. Але які ознаки можуть допомогти у виявленні захворювання?

 • Ви їсте багато, незалежно від того, голодні ви чи ні;
 • Ви не задоволені своєю фігурою. Ви не можете спокійно дивитися на себе в дзеркалі, так як вам не подобається те, що ви там бачите. Ви не можете прийняти себе таким, яким ви є, що може сприяти компульсивному переїданню.
 • Ваша вага неадекватна для вашого зросту.
 • Ви часто відчуваєте слабкість.
 • Ви їсте значно швидше, ніж зазвичай;
 • Вдома дуже швидко закінчується їжа.
 • Ви їсте до тих пір, поки вам не стає фізично некомфортно;
 • Ви соромитеся їсти при сторонніх або навіть рідних вам людей, оскільки у вас виникає почуття сорому за те, скільки ви їсте;

Якщо ви помічаєте за собою навіть одну з ознак, то варто звернутися за допомогою до фахівця, так як на ранній стадії можна розібратися з проблемою набагато швидше і простіше і ви забудете, що проблема існувала.

Якими можуть бути наслідки?

На жаль, наслідків переїдання дуже багато і не всі з низ легко виправити. Найчастішими проблемами компульсивного переїдання є:

 1. акне;
 2. АПНОЕ (зупинка дихання уві сні);
 3. запори, діарея;
 4. затримка води в тканинах, набряки;
 5. суглобові і м’язові болі;
 6. серцева недостатність та інші хвороби серця;
 7. остеоартрит;
 8. високий рівень холестерину;
 9. високий кров’яний тиск;
 10. цукровий діабет 2 типу;
 11. хвороби жовчного міхура;
 12. онкологічні захворювання;
 13. самогубство, смерть.

Компульсивне переїдання не може не залишити слід, так як при такому захворюванні сильно страждають органи. Наше харчування безпосередньо пов’язано з нашим фізичним здоров’ям, тому можуть бути навіть такі наслідки, які вже неможливо виправити.

Психотерапія при компульсивному переїданні

Діагностика компульсивного переїдання

Діагностика дуже важлива частина лікування будь-якого типу розладів. Захворювання, що розвиваються через порушення харчової поведінки, можуть бути небезпечними для життя і викликати пошкодження внутрішніх органів, тому важливо діагностувати їх на ранніх стадіях. Важливо зрозуміти який саме розлад у пацієнта. З’ясувавши симптоми, фахівець визначить точний діагноз. Але ще важливіше зрозуміти причини через яку з’явилася ця проблема. Не пропрацювавши їх, одужання буде неможливо.

Для людини, яка звернулася за допомогою до психотерапевта потрібно розуміти, що фахівцеві можна і потрібно довіряти, тільки так ви зможете подолати цей важкий шлях до одужання і почати жити без страхів, тривог і докорів сумління.

Лікування компульсивного переїдання

Після діагностики психотерапевт переходить безпосередньо до лікування. Кращим методом для роботи з компульсивним переїданням є саме когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). Психотерапевт допомагає виявити помилки мислення і виробити нову тактику поведінки, яка дозволить навчитися усувати турбуючі симптоми в звичайному житті. Ви обернетеся назад в своє минуле, де знайдете відповідь на питання, чому так сталося і також зможете пережити всі образи і весь біль, які накопилися за довгий час. Завдяки цьому, ви зможете йти вперед не обертаючись назад, не згадуючи різні негативні ситуації. Пробачивши і відпустивши все погане минулого, ви зможете змінити своє мислення, яке допоможе вам радіти життю і не картати себе за найменшу провину.

Ваш психотерапевт допоможе вам у всьому розібратися і буде підтримувати вас на кожному нелегкому етапі вашого одужання. Довірившись йому і виконуючи всі його вказівки, ви якомога швидше позбудетеся від проблеми, знайдете упевненість в собі і отримаєте нові навички, які потім можна і потрібно застосовувати в повсякденному житті.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо