КПТ терапія
 1. Що таке когнітивно-поведінкова терапія?
 2. З чим може допомогти когнітивно-поведінкова терапія?
 3. Як працює КПТ?
Що таке когнітивно-поведінкова терапія?

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) – це форма психологічного лікування, яка продемонструвала свою ефективність при вирішенні ряду проблем, включаючи депресію, тривожні розлади, проблеми, пов’язані з вживанням алкоголю і наркотиків, сімейні проблеми, розлади харчової поведінки і важкі психічні захворювання. Численні дослідження показують, що КПТ призводить до значного покращення функціонування та якості життя. У багатьох дослідженнях було продемонстровано, що КПТ настільки ж або більш ефективна, ніж інші форми психологічної терапії чи психіатричні препарати.

Важливо підкреслити, що успіхи в КПТ були досягнуті як на основі досліджень, так і на основі клінічної практики. Дійсно, КПТ – це підхід, щодо якого є безліч наукових доказів того, що розроблені методи дійсно призводять до змін. Цим КПТ відрізняється від багатьох інших форм психологічного лікування.

З чим може допомогти когнітивно-поведінкова терапія?

 

 1. тривожними розладами (тривога, фобія, посттравматичний стресовий розлад)
 2. поведінковими розладами у дітей
 3. СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперреактивності)
 4. розладами харчової поведінки
 5. розладами настрою, депресією
 6. зловживанням алкоголем або наркотиками
 7. подружніми проблемами
 8. проблемами в стосунках (дружніх, сімейних, діти-батьки і тд)
 9. ОКР
 10. сексуальною дисфункцією

Як працює КПТ?

Психологічні проблеми частково засновані на неправильному способі мислення, на засвоєних моделях марної поведінки. Люди, які страждають від психологічних проблем, можуть навчитися краще справлятися з ними, тим самим полегшуючи свої симптоми.

Лікування КПТ зазвичай включає в себе спроби змінити стереотипи мислення, а також навчитися розпізнавати свої спотворення в мисленні, які створюють проблеми, а потім переоцінювати їх в світлі реальності. КПТ лікування також зазвичай включає в себе спроби змінити поведінкові моделі. Ці стратегії можуть включати зіткнення зі своїми страхами замість того, щоб уникати їх.

КПТ робить упор на те, щоб допомогти людям навчитися бути власними терапевтами. За допомогою вправ під час сеансу, а також вправ «домашнього завдання» поза сеансів клієнтам допомагають розвинути навички співволодіння з ситуацією, завдяки яким вони можуть навчитися змінювати власне мислення, проблемні емоції і поведінку.

КПТ-терапевти підкреслюють те, що відбувається в поточному житті людини, а не те, що привело до його труднощів. Певний обсяг інформації про свою історію необхідний, але основна увага приділяється просуванню вперед у часі, щоб розробити більш ефективні способи співволодіння з життям.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо