АСТ терапія
  1. Що таке АСТ терапія?
  2. Основні принципи ACT-терапії
  3. Майндфулнес і ACT терапія
Що таке АСТ терапія?

Терапія прийняття і відповідальності (ACT) вчить навичкам уважності, які допомагають людям жити і вести себе відповідно до особистих цінностей, розвиваючи при цьому психологічну гнучкість.

Терапія прийняття і відповідальності (ACT) – це орієнтований на дії підхід до психотерапії онлайн, який випливає з традиційної поведінкової терапії та когнітивно-поведінкової терапії. Клієнти вчаться переставати уникати, заперечувати і боротися зі своїми внутрішніми емоціями і замість цього визнають, що ці глибші почуття є підходящою реакцією на певні ситуації, які не повинні заважати їм рухатися вперед у своєму житті. При такому розумінні клієнти починають приймати свої проблеми і труднощі і зобов’язуються вносити необхідні зміни в свою поведінку, незалежно від того, що відбувається в їхньому житті і як вони до цього ставляться.

Основні принципи ACT-терапії

Психологічна гнучкість, основна мета ACT, зазвичай досягається за рахунок декількох основних процесів.

  1. Розвиток творчої безнадійності включає в себе вивчення минулих спроб вирішення або відходу від цих труднощів, що призводять людини до терапії. Визнаючи працездатність або недостатню працездатність цих спроб, ACT створює можливість для людей діяти відповідно до того, що для них найбільш важливо.
  2. Прийняття емоційного досвіду можна описати як процес навчання тому, як відчувати цілий спектр людських емоцій з доброї, відкритої і приймаючої точки зору.
  3. Вибір важливих життєвих напрямів – це процес визначення того, що є найбільш важливим у житті, і прояснення того, як людина хоче прожити життя.
  4. Дії можуть означати прихильність до змін і поведінки, що веде до того, що цінується найбільше.

Ці процеси перекриваються і взаємопов’язані, а нероздільні. Всі ці процеси вводяться і розвиваються на основі безпосереднього досвіду, який ідентифікується і приймається пацієнтом в терапії в ході лікування. Психологічну гнучкість можна визначити просто як «здатність бути присутнім, відкриватися і робити те, що важливо».

Майндфулнес і ACT терапія

Уважність можна описати як підтримання контакту з цим моментом, а не відхід в автопілот. Уважність дозволяє людині з’єднатися з спостерігаючим «я», частиною, яка усвідомлює, але відокремлена від мислячого «я». Техніки усвідомленості часто допомагають людям краще усвідомлювати кожне з п’яти почуттів, а також свої думки і емоції. ACT не намагається безпосередньо змінити або зупинити небажані думки або почуття, але замість цього спонукає людей розвивати нові і жалісливі відносини з цим досвідом.

Уважність також збільшує здатність людини відволікатися від думок. Проблеми, пов’язані з болючими відчуттями, спонуканнями або ситуаціями, часто спочатку зменшуються, а потім в кінцевому підсумку приймаються. Ухвалення – це здатність дозволити внутрішньому і зовнішньому досвіду виникати замість того, щоб боротися або уникати цього досвіду.

Коли люди відчувають хворобливі емоції, такі як тривога, їм можуть бути дані інструкції відкритися, вдихнути або звільнити місце для фізичного почуття тривоги і дозволити йому залишатися там, як воно є, не посилюючи і не зменшуючи його.

Роз’яснення цінностей може допомогти людям визначити, що є найбільш важливим – іншими словами, їхні цінності – і вживання ефективних дій, керуючись цими цінностями. Спеціаліст зазвичай використовує різні вправи, щоб допомогти тим, хто проходить терапію, визначити вибрані цінності. Ці цінності часто служать компасом в напрямку навмисної і ефективної поведінки.

Вивчення хворобливих емоцій або надмірне обдумування проблеми може завадити людині вибрати цілеспрямовані дії, засновані на цінностях. Завдяки усвідомленого звільнення від цієї проблеми, ACT може допомогти людям діяти у відповідності зі своїми цінностями і жити природним і повноцінним чином.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо