Емоційно фокусована терапія пар
  1. Що таке ЕФТ?
  2. Чому емоції так важливі?
  3. Допомога психолога
Що таке ЕФТ?

Емоційно фокусована терапія – це втручання, засноване на науковому вивченні процесів любові і прихильності дорослих в парах, призначене для усунення стресу в інтимних стосунках. Стратегії емоційно фокусованої терапії також можуть використовуватися у сімейній терапії, щоб допомогти членам сім’ї встановити зв’язок і поліпшити емоційну прихильність. Пари, які звертаються за консультацією щодо поліпшення своїх стосунків, можуть знайти цей метод корисним, оскільки він може допомогти людям краще зрозуміти як свої власні емоційні реакції, так і реакції значущих людей у їхньому житті.
Психотерапевти онлайн, які проводять емоційно фокусовану терапію для пар, зазвичай працюють з парами і сім’ями, щоб сприяти створенню безпечних, тривалих зв’язків між партнерами і членами сім’ї і зміцнювати будь-які раніші позитивні зв'язки з метою допомогти їм. Під час лікування підвищують безпеку, близькість і зв’язок у стосунках.

Чому емоції так важливі?

Теорія прив’язаності, концепція про те, що люди стають більш здоровими завдяки емоційному контакту і що їм потрібно відчувати себе у безпеці у стосунках з іншими, допомогла направити розвиток цього підходу. Емоційно фокусована терапія заснована на концепції, згідно з якою дистрес в інтимних стосунках часто пов’язаний з глибоко вкоріненими страхами бути кинутими, оскільки емоційна реакція людини на ці страхи може бути шкідливою для партнерів і створювати напругу у стосунках. Коли партнери не в змозі задовольнити емоційні потреби один одного, вони можуть застрягти в негативних моделях взаємодії, викликаних неефективними спробами змусити один одного зрозуміти свої емоції і пов’язані з ними потреби.
Стороннім, терапевтам, а іноді і тим, хто перебуває у стосунках, може бути важко зрозуміти, чому емоційні суперечки і конфронтації, що викликають труднощі у стосунках, починаються і ніяк не закінчуються. Теорія, що лежить в основі емоційно фокусованої терапії, вважає, що ключовим принципом конфлікту між парами є незахищеність в прихильності до партнера. Ця незахищеність може означати, що партнери будуть стурбовані такими питаннями, як «Ти справді любиш мене?», «Я важливий для тебе?», «Чи можу я довіряти тобі?» і так далі. Емоційно фокусована терапія може допомогти людям впоратися з невпевненістю, пов’язаною з прихильністю, і навчитися взаємодіяти зі своїми романтичними партнерами більш люблячими, чуйними і емоційно пов’язаними способами, що може привести до більш надійного зв’язку.
Емоційно фокусована терапія розширює методи психоцентрованої терапії і використовує науково підтверджену теорію прив’язаності дорослих, щоб допомогти парам зрозуміти не тільки свої власні емоції, а й те, як мінливі патерни емоційних реакцій діють у стосунках і впливають на них.

Допомога психолога

Емоційно фокусована терапія містить дев’ять етапів лікування. На початкових сеансах лікування (перші чотири кроки) терапевт оцінить стилі взаємодії пари і допоможе деескалації конфлікту. На середніх етапах лікування (п’ятий, шостий і сьомий етапи) терапевт і пара працюють разом, щоб знайти способи сформувати нові, більш міцні зв’язки у стосунках. Зміни об’єднуються на етапах з сьомого по дев’ятий по завершенні лікування.
Пара може почати терапію з вивчення способів деескалації конфлікту з приводу часто обговорюваної теми, наприклад, фінансів. Потім пара починає вчитися висловлювати більш глибокі почуття, що часто приховуються загальними конфліктами у стосунках, такими як відсутність довіри. Коли пари здатні ідентифікувати і обговорювати ці глибші почуття з співчуттям, вони часто можуть формувати більш глибокі зв’язки. Заключні етапи терапії допомагають парам навчитися самостійно визначати проблеми прихильності, що лежать в основі конфлікту, і висловлювати відповідні емоції у майбутніх взаємодіях. Терапія вважається завершеною, коли пари можуть надійно брати участь у змінених моделях взаємодії, засвоєних у ході терапії поза терапевтичним середовищем.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо