ДПТ
  1. Про метод ДПТ
  2. Для яких проблем даний метод лікування найбільш підходящий?
  3. Основні цілі методу ДПТ
Про метод ДПТ

ДПТ - це комплексна система КПТ (когнітивно-поведінкова терапія), яка використовується для лікування досить складних і важко виліковних особистісних і поведінкових розладів.
Діалектична поведінкова терапія працює з досить складними ситуаціями, такими як: суїцидальна поведінка і самопошкодження, прикордонний розлад особистості, а супроводжуються вони емоційною дисрегуляцією, яка може понести за собою різні види проблем. Залежність від психоактивних речовин, анорексія і булімія, різні види депресії і навіть біполярні розлади - це все наслідки різних видів розладів. Саме з такими проблемами працює ДПТ терапія.
Головною ідеєю ДПТ є баланс між прийняттям людини себе таким, яким він є, і допомогою в змінах, які потрібні йому для щасливого життя.
Діалектична терапія поєднує в собі базові стратегії поведінкової терапії з практиками усвідомленості. Для прийняття себе використовуються техніки усвідомленості. Спеціаліст приймає безоціночну позицію по відношенню до життя і поведінки клієнта, що створює безпечний простір довіри. А ось в змінах допомагає поведінковий аналіз і техніки пошуку рішень, онлайн фахівець допомагає пацієнтові виробляти нові способи спілкування і справлятися з хворобливими відчуттями. Крок за кроком він почне переносити набуті на психотерапії навички в своє повсякденне життя.

Для яких проблем даний метод лікування найбільш підходящий?

Діалектична поведінкова терапія може допомогти при різних захворюваннях і розладах. Наприклад, він може використовуватися для лікування самогубства. Він вчить пацієнтів навичкам справлятися з нездоровою поведінкою і змінювати її. ДПТ працює з депресивним, панічним і тривожним розладом, а також з різними видами харчових розладів: анорексія, булімія, компульсивне переїдання і т.п.

Основні цілі методу ДПТ

Діалектична терапія спрямована на досягнення основних цілей:

• підвищити мотивацію пацієнта до змін
• навчити пацієнта приймати себе таким, яким він є
• навчити пацієнта справлятися з різними неприємними, дискомфортними і болючими відчуттями
• виробити нові способи спілкування
• допомогти пацієнтові перенести придбані навички в процесі терапії в його повсякденне життя

Досягнення цих цілей розподілена між різними форматами допомоги, включаючи індивідуальну психотерапію, груповий тренінг навичок, телефонний коучинг (під час терапії, клієнт має можливість в будь-який момент зв'язатися зі своїм психотерапевтом по телефону і отримати допомогу і підтримку в будь-якій стресовій ситуації) і консультативну групу ДПТ.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо