Травма-Фокусована КПТ

Травма-фокусований підхід в когнітивно-поведінковій терапії

Нікому з нас не хочеться жити відчуваючи біль або дискомфорт і звертаючись до того чи іншого фахівця, нам завжди хочеться, якомога швидше позбутися від усього що викликає у нас негативні емоції і неприємні відчуття. Приходячи до лікаря або психотерапевта, ми мріємо про те, щоб все закінчилося якомога швидше, тому що будь-який дискомфорт заважає нам повноцінно і спокійно жити, саме тому травма-фокусований підхід в когнітивно-поведінковій терапії онлайн може стати тією самою чарівною пігулкою в питанні психічних проблем і розладів.

Травма-фокусувана КПТ – це метод, який допоможе розібратися з питанням, чому і як психологічна травма впливає на ваші будні і на ваше життя в цілому. І найважливіше, що це дійсно не довгий процес, це саме той метод, де 12 сеансів достатньо для того, щоб забути про проблему і дискомфорт, який вона викликала у вас протягом тривалого часу, але не можна не враховувати фактор індивідуальних особливостей клієнта, які можуть вплинути на лікування.

З чим допомагає Травма-фокусуватися КПТ

Даний метод може допомогти не з одного і навіть не з двома проблемами, а з досить великою кількістю травм. Психотерапевти і інші фахівці в цій галузі виділяють три основних види цього явища: хронічні, гострі і шокові. І далі вже саму психологічну травму можна ділити на види, які визначаються через виникнення травми. Таких видів існує чотири:

 1. Травма власних помилок
 2. Травма втрати
 3. Травма відносин
 4. Екзистенціальні травми.

Травма-фокусувана КПТ може впоратися з кожним видом травм, незалежно від віку.

Робота з психотерапевтом при Травма-фокусуваній КПТ

Чому варто записатися до психолога саме за цією методикою?

Для того, щоб зрозуміти, чи підходить вам цей метод і чому саме така практика вам потрібна, необхідно розібратися як працює сам метод.

Почати потрібно з того, що дана терапія не проводиться виключно в індивідуальних сесіях, вона так само в себе включає групові заняття. Створення терапевтичних відносин з клієнтами – це одна з найголовніших завдань для даної практики, тому що завдяки цьому у людей, що працюють з даними методом поступово пропадають симптоми тривоги і депресії, а також посттравматичного стресового розладу, сорому, травматичних переживань і створює атмосферу для розвитку міжособистісної довіри і соціальної компетентності.

Так само у Травма-фокусуваної КПТ є певний план, за яким слідує кожен клієнт:

 • На самому початку ви розберетеся з тим, чому і як травма так сильно впливає на ваше життя зараз.
 • Після першого пункту ви навчитеся формувати індивідуальні релаксаційні навички.
 • Далі ви навчитеся ефективному вираженню емоцій.
 • Після того, як ви навчитеся виражати емоції, слід розповісти про травму і в цій розповіді ви опишете свої особисті травматичні переживання.
 • Пізніше, ви навчитеся володіти своїми спогадами про травму в природних для вас умовах, для того щоб подолати уникнення ситуацій, які вже не є небезпечними, але які все ще нагадують вам про первісну психічну травму.
 • Потім йде групова терапія, яка допоможе вам і учасникам групи розмовляти один з одним про психічну травму і ділитися своїми хвилюваннями з цього приводу.
 • Заключний етап – це підвищення вашої безпеки, що посприяє вашому розвитку в майбутньому, а також придбання інших навичок, які вам необхідні для припинення психотерапії.

Але головне, що в такий важкий етап в вашому житті ви не залишитеся одні, і даний шлях ви не пройдете наодинці. У вас завжди буде підтримка і розуміння, без яких вам було б набагато складніше. Разом зі своїм психологом ви пройдете кожен етап і крок за кроком знайдете віру в світле майбутнє, підтримку і радісне життя, в якій ви будете щасливою людиною.

 

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо