Турботливі батьки – тривожні батьки

Кожен з нас любить, піклується і хвилюється за когось. Але ви помічали, що в пострадянських країнах слово турбота прирівнюється до тривоги? Ці два терміни не живуть один без одного. Згадуючи різні ситуації, пов’язані з батьками в дитинстві і навіть у нинішній час, турбота існує тільки з неспокоєм.

У пострадянському менталітеті дійсно присутня така опіка, яка без хвилювань і витрачених нервів не існує.

«Чому він не бере слухавку? Щось трапилося. А якщо він в лікарні? » або «Може у нього щось сталося, а мене немає поруч?» і багато інших думок з’являються в голові майже у кожної людини даних країн, особливо, якщо їй не відповіли на телефонний дзвінок або зовсім забули написати смс. Чомусь ми не думаємо про те, що людина зайнята або вона просто втомилася і хоче відпочити і тому вимкнула звук на мобільному телефоні.

Найчастіше це проявляється у відносинах батьків і дітей. Дорослі навіть не помічають, як починають контролювати кожен крок своєї дитини, виправдовуючи це турботою. «Ну а якщо він помилиться, а якщо йому буде боляче …» – через таку «турботу» батьки не усвідомлено заважають дитині розвиватися і досягати своїх цілей. Ви хвилюєтеся, що він зробить неправильний вибір в житті, в чомусь помилиться або йому зроблять боляче і намагаєтеся вберегти його від цього, але в цьому ж і є наше життя, чи не так? Різноманітне і цікаве, з хорошими і поганими подіями. Він і так зробить помилки і йому буде боляче, і десь зробить неправильний вибір, тому що це життя і у нас немає інструкції, але тільки він зробить не свої помилки, а ваші і боляче йому буде теж через вас .

Така турбота залишає свій слід не тільки на дитині, але і на батьках. Дана тривога безпідставна, а сил і здоров’я потребує багато. Від нашого психічного стану залежить і фізичне. Елементарно якщо багато нервуєш, будеш набагато більше хворіти.

Якщо розібратися, то ця тривога і хвилювання дійсно марні. Ви робите гірше тільки собі. Турбота не дорівнює тривога. Такою «опікою» ви руйнуєте стосунки з дитиною і погіршуєте своє здоров’я. Давайте можливість робити помилки, отримувати власні «шишки», підказуйте і підтримуйте, але ні в якому разі не контролюйте і не хвилюйтеся за нього просто так.

Невже замість щоденної тривоги не краще зайнятися собою? Знайти нове хобі або повернути старе? Зустрітися з друзями або просто провести день з собою. Зайнятися роботою або запланувати відпочинок? Цікавих справ навколо дуже багато, а весь ваш час йде на хвилювання і контроль чужого життя.

Потрібно позбавлятися від стереотипів як цей, вони тільки заважають жити.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо