Булімія – симптоми, наслідки та лікування
 1. Булімія – це
 2. 8 попереджувальних знаків нервової булімії
 3. Які можуть бути наслідки у булімії?
Булімія – це

Напевно, майже кожен чув про анорексію, бачив її результати, але при питанні «що ж таке булімія?» губляться або взагалі не знають відповіді. Багато людей навіть можуть не здогадуватися, що ця хвороба відносяться саме до них. Так що ж таке булімія?

Булімія (або нервова булімія) – серйозне психічне захворювання. Вона може вплинути на будь-яку людину будь-якого віку, статі, національності або походження. Люди з булімією потрапляють в замкнутий і небезпечний цикл прийому їжі у великих кількостях (званий переїданням), а потім намагаються компенсувати це переїдання блювотою, прийомом проносних або сечогінних засобів, голодуванням або надмірними фізичними вправами (так зване очищення). Лікування при перших епізодах дає найкращі шанси на швидке і стійке одужання від булімії.

Для людей, які не страждають розладом харчової поведінки, це нормально – з’їсти трохи більше або іноді «переїдати». Не слід плутати це з компульсивним переїданням. Переїдання часто допомагає впоратися з важкими емоціями; хтось може відчути схильність до переїдання, наприклад, якщо він відчуває стрес, розлад або злість. Під час переїдання люди з булімією не можуть контролювати, скільки і як швидко вони їдять. Деякі люди також говорять, що їм здається, що вони вимкнені від того, що вони роблять. Епізоди переїдання часто дуже неприємні, і люди можуть відчувати себе спійманими в пастку циклу переїдання і очищення. Люди з булімією надають великого значення своїй вазі і фігурі, і можуть вважати себе набагато більшими, ніж вони є насправді.

8 попереджувальних знаків нервової булімії

Чи знаєте ви, що булімія зустрічається частіше, ніж анорексія? Або надмірні фізичні навантаження – частий симптом булімії?

Розпізнавання правильних ознак і симптомів булімії може допомогти знизити ці ризики для здоров’я, але через скритний характер цього розладу це часто буває непросто. Крім того, булімія вражає людей всіх форм і розмірів, а не тільки тих, хто живе з більшим чи меншим тілом.

Незважаючи на це, є деякі попереджувальні знаки, про які важливо знати:

 1. Вживання великої кількості їжі з наступним деяким типом компенсуючої поведінки: люди з булімією споживають великі порції їжі, набагато більше, ніж ті, які вважаються нормальною порцією, протягом коротких періодів часу, часто не маючи контролю і здатності зупинитися, а іноді вони переїдають навіть коли виникає відчуття дискомфорту. Сильне почуття сорому і провини зазвичай йде в слід за епізодом переїдання, який потім призводить до компенсуючої поведінки, спрямованої на «скасування» споживаних калорій. До них можуть входити блювота, викликана самою собою, зловживання проносними, діуретиками і / або таблетками для схуднення, голодування або надмірні фізичні навантаження
 2. Зневоднення або слабкість. Самостійна блювота і зловживання проносними можуть позбавити людей достатньої кількості калію і кальцію, що може привести до серйозного дисбалансу електролітів і зневоднення. У цих випадках люди можуть часто відчувати запаморочення, млявість, м’язову слабкість і / або серйозні серцеві порушення.
 3. Незвичайна поведінка під час їжі: постійне зникнення після їжі, особливо у ванній, може бути ознакою булімії. Те ж саме можна сказати про знаходження відкритих обгорток або схованок з їжею в незвичайних місцях; наприклад, відкриті пачки шоколадних батончиків під ліжком або в шафі. Надмірне споживання рідини після їжі, особливо води або дієтичної газованої води, може бути передвісником певної очищаючої поведінки. Регулярний прийом їжі на самоті або прийняття душу відразу після їжі також можуть викликати занепокоєння.
 4. Сильний страх набрати вагу: люди з булімією зазвичай висловлюють сильну незадоволеність своїм типом статури або зовнішнім виглядом. Якщо ви помітили, що ви або хтось, кого любите, все більше і більше говорите про дієту, їжу, фігуру і зовнішній вигляд, можливо, варто звернути на це увагу.
 5. Стоматологічні проблеми: це поширене серед тих, хто викликає блювоту самостійно. Часта блювота приводить до підвищення рівня кислоти в роті, що з часом може призвести до карієсу, ерозії, знебарвлення і навіть втрати зубів.
 6. Шрами на пальцях або кісточках пальців: це в основному відноситься до людей, які викликають блювоту самостійно в якості компенсуючої поведінки. Неодноразові промивання можуть викликати роздратування, мозолі або шрами на кісточках пальців або на тильній стороні рук (також званий знаком Рассела).
 7. Соціальна ізоляція: епізоди запою і подальші компенсуючі поведінки можуть використовуватися як механізми подолання, щоб впоратися з переважним почуттям стресу, тривоги і навіть депресії. Людина з булімією може ізолюватися, щоб уникнути соціальних ситуацій, особливо пов’язаних з їжею або прийомом їжі.
 8. Надмірні вправи: не всі, хто займається надмірними вправами, страждають на булімію. Але «фізична булімія» – це реальна річ, яка виникає, коли хтось використовує вправи як засіб компенсації споживаних калорій. Ця форма булімії все частіше зустрічається у чоловіків. Тут слід звернути увагу на те, що людина не може взяти вихідний, навіть якщо він травмований або хворий.

Якщо ви або хтось із ваших знайомих відчуваєте деякі з перерахованих вище симптомів, це може бути ознакою більш серйозної проблеми. Рекомендується проконсультуватися з фахівцем з розладів харчової поведінки, а саме психологом або психотерапевтом.

Які можуть бути наслідки у булімії?

Крім психічного стресу, постійне переїдання і очищення організму створюють велике навантаження на організм. На відміну від анорексії, іншого типу розладу харчової поведінки, булімія не обов’язково супроводжується симптомами значної втрати ваги. Але даний вид розладу веде за собою масу наслідків на організм:

 1. Центральна нервова система (психічне та емоційне здоров’я)

Булімія, яка характеризується як розлад харчової поведінки, також є розладом психічного здоров’я, який викликає цикл проблем зі здоров’ям. Ви можете відчувати депресію, неспокій або обсесивно-компульсивний поведінку. Настрій і дратівливість можуть виникати через брак вітамінів або поведінки, яка супроводжує булімію. Наприклад, постійний контроль за їжею і вагою може стати нав’язливою ідеєю. Хтось може потайки перекусити, а потім приховати сліди їжі і проносних. Щоб досягти ідеальної ваги, люди також можуть зловживати психоактивними речовинами.

Компульсивні вправи або заклопотаність зовнішнім виглядом також є звичайними симптомами. Для людини з булімією немає нічого незвичайного в тому, що він витрачає багато часу на роздуми про їжу і про те, як її контролювати. Фактично, люди з булімією можуть зосередитися на їжі на шкоду іншим заняттям, які раніше приносили їм задоволення.

Необхідність зберігати секрети сприяє виникненню циклу стресу і занепокоєння. Згодом може наростати почуття провини через те, що ти зберігаєш секрети від друзів і близьких. Це також може супроводжуватися почуттям збентеження і сорому. Суїцидальна поведінка може стати кульмінацією стресу і вкрай нездорового вигляду тіла.

 1. Травна система

Цикл переїдання і очищення в кінцевому підсумку позначається на вашій травній системі.

Біль в горлі, біль в животі або і те, і інше можуть бути першими очевидними фізичними побічними ефектами булімії. У міру прогресування захворювання хронічна самоіндуцірована блювота може викликати безліч симптомів в травному тракті, починаючи з ротової порожнини. Згодом високий вміст кислоти в блювотних масах може пошкодити зуби і викликати ерозію емалі, підвищену чутливість зубів і захворювання ясен. Пухкі щоки або щелепи можуть бути вторинною проблемою по відношенню до опухлих слинних залоз.

Кислота також може:

 • дратувати або розривати стравохід
 • розривати стравохід і привести до блювоти з кров’ю
 • дратувати твій шлунок
 • викликати болі в животі, печію і кислотний рефлюкс
 • пошкодити кишечник і викликати здуття живота, діарею або запор
 • Засунути палець в власне горло – один з найпоширеніших способів викликати блювоту у людей з булімією. Повторення цього знову і знову може викликати мозолі на тильній стороні руки (в області суглобів) через те, що суглоби пальців стикаються з різцями. Це явище відоме, як ознака Рассела. Кислотність залишає шрами на шкірі пальців і рук.

Ще один спосіб позбавити організм від зайвих калорій, що поступають з їжі, – це використання сечогінних засобів, таблеток для схуднення або проносних засобів. Надмірне вживання цих продуктів може ускладнити спорожнення кишечника без їх вживання. Неправильне застосування діуретиків також може пошкодити нирки. Перенапруження кишечника також може привести до геморою.

 1. Серцево-судинна система

Часта чищення може викликати зневоднення. Це призводить до слабкості м’язів і сильної втоми. Це також може порушити баланс електролітів і викликати навантаження на серце. Це може викликати нерегулярне серцебиття (аритмію), а в деяких важких випадках – ослаблення серцевого м’яза і серцеву недостатність. Електроліти, які зазвичай губляться при постійній блювоті, – це калій, магній і натрій.

Булімія може викликати низький кров’яний тиск, слабкий пульс і анемію. Блювота може бути сильною. Сама його сила може навіть призвести до розриву кровоносних судин в очах.

 1. Репродуктивна система

Нестача поживних речовин у людей з булімією може викликати гормональний дисбаланс. Втома може вбити ваш сексуальний потяг. Булімія може порушити менструальний цикл або повністю його зупинити. Якщо яєчники більше не виділяють яйцеклітини, сперма не може запліднити яйцеклітину.

Вагітні жінки, які продовжують переїдання і очищення, стикаються з додатковими ускладненнями для себе і своїх дітей. Вони включають:

 • високий кров’яний тиск у матері
 • цукровий діабет при вагітності
 • викидень
 • передчасні роди
 • тазове передлежання
 • більш високий ризик кесаревого розтину
 • діти з низькою масою тіла при народженні
 • вроджені дефекти
 • мертвонародження
 • труднощі з грудним вигодовуванням
 • післяпологова депресія

Використання сечогінних або проносних засобів під час вагітності може завдати шкоди вашій майбутній дитині.

 1. Покривна система

Покривна система включає волосся, шкіру і нігті. Ці частини вашого тіла також не захищені від наслідків булімії. Зневоднення через часту блювоту означає, що вашому організму не вистачає води. У свою чергу, ваше волосся може стати сухим і кучерявими. У вас навіть може почати сильно випадати волосся.

Суха шкіра і нігті також є довгостроковим побічним ефектом булімії. Шкіра може стати грубою і лускатою, а нігті – ламкими.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо