Страх втратити контроль над собою
 1. Як розпізнати такий страх у себе? Які симптоми?
 2. Причини, які провокують розвиток даного страху
 3. Лікування страху втрати контролю над собою
Як розпізнати такий страх у себе? Які симптоми?

Страх втрати контролю над собою досить часта проблема в нашому суспільстві, наприклад, як боязнь померти або зійти з розуму. В результаті людина закривається, не приймає ніякої участі в активному, соціальному житті, наприклад: зустріч з друзями, походи в музеї або на концерти, походи в кінотеатри або ж на різні ярмарки.

Як правило, вся справа в установках і кордонах в голові людини. Звичка контролювати все в своєму житті переростає в страх втратити цей самий контроль, а найбільше над собою.

Багато ознак різних фобій досить схожі між собою, але кожен страх все ж чимось відрізняється від інших. Страху втрати контроль над собою властиві такі симптоми:

 1. Істерики. При нападі такого страху людина може почати кричати, сильно жестикулювати і навіть плакати, і відбувається це несвідомо.
 2. Клубок в горлі. Протилежним до істерики є «клубок у горлі». Людина не може сказати ні слова, закривається в своїй голові і ніяк не реагує на навколишні події.
 3. Нервовий зрив. Як правило супроводжується гнівом, істерикою і підвищеною сльозливістю разом. Але потрібно розуміти, що нервовий зрив проходить у кожної людини по-різному.
 4. Гнів і конфліктність. Напад гніву виступає як захисна реакція на страх, як ніби організму надійшов сигнал «потрібно захищатися».
 5. Меланхолія. Іншими словами – це погіршення настрою. Людина сама може не усвідомлювати чому у нього зараз такий поганий настрій.

Якщо ви помічаєте за собою нехай навіть один або два симптоми, це вже привід звернутися за допомогою до фахівця, щоб зрозуміти чому так відбувається і що з цим робити далі.

Причини, які провокують розвиток даного страху

Дуже важливо помітити, що страх втрати контролю не існує як самостійна проблема. Вона існує як частина, вид тривожного або панічного розладу, а також може стосуватися неврозу або навіть депресії.

Факторів, які впливають на даний страх не один або два, їх досить багато і ось основні з них:

 1. Численні стреси
 2. Підвищена тривожність
 3. Перфекціонізм
 4. Залежність від думки оточуючих
 5. Занадто підвищене почуття відповідальності
 6. Численні, складні або навіть непосильні завдання
 7. Депресивні нахили
 8. Почуття незадоволення своїм життям
 9. Невпевненість в собі
 10. Невизначеність свого майбутнього

І багато інших чинників.

Лікування страху втрати контролю над собою

Позбутися страху самостійно дуже важко, а часто навіть неможливо. Якщо ви хочете побороти боязнь втрати контролю над собою і забути про почуття тривоги, то найкращим рішенням буде звернутися за допомогою до компетентного фахівця. Він допоможе вам не тільки забути про страх, а й розбере з вами її причини, чому цей страх з’явився і також ви пропрацюєте всі ваші установки і зруйнуєте ті, які заважають вам спокійно жити.

Потрібно розуміти, що фобія – це не просто страх чого-небудь, це складова того чи іншого розладу, з яким потрібно працювати.

При роботі з страхами можна використовувати різні терапії, але які вони бувають?

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо