Психотерапія сім’ї
  1. Сімейна психотерапія
  2. Техніки сімейної терапії
  3. Комплекс терапевтичних методів
Сімейна психотерапія

Сімейна терапія – це тип психологічного консультування (психотерапії), який може допомогти членам сім’ї поліпшити спілкування і вирішити конфлікти.

Сімейна терапія часто буває короткостроковою. Вона може включати всіх членів сім’ї або тільки тих, хто може або хоче брати участь. Ваш конкретний план лікування буде залежати від ситуації в вашій родині. Сеанси сімейної терапії можуть навчити вас навичкам поглиблення сімейних зв’язків і подолання стресових ситуацій, навіть після того, як ви закінчили сеанси терапії.

Сімейна терапія може допомогти вам поліпшити складні відносини з вашим партнером, дітьми або іншими членами сім’ї. Ви можете звернутися до конкретних питань, таких як сімейні або фінансові проблеми, конфлікти між батьками і дітьми.

Ваша сім’я може проводити сімейну терапію поряд з іншими видами лікування психічного здоров’я, особливо якщо хтось із вас страждає психічним захворюванням чи залежністю, яка також вимагає додаткової терапії або реабілітаційного лікування.

Сімейна терапія може допомогти членам сім’ї впоратися з ситуацією, якщо у родича є серйозне психічне захворювання, таке як шизофренія, але людина, що страждає на шизофренію, повинна продовжувати свій індивідуальний план лікування, який може включати ліки, індивідуальну терапію або інше лікування.

У разі залежності сім’я може відвідувати сімейну терапію, в той час як людина, у якої є залежність, бере участь в лікуванні у стаціонарі. Іноді сім’я може брати участь у сімейній терапії, навіть якщо людина, що страждає залежністю, не шукала власного лікування.

Сімейна терапія може бути корисна в будь-який сімейній ситуації, яка викликає стрес, горе, гнів або конфлікт. Це може допомогти вам і членам вашої сім’ї краще зрозуміти один одного і навчитися справлятися з труднощами, щоб зблизити вас.

Техніки сімейної терапії

Що відбувається під час сімейної терапії? По-перше, ваш терапевт поговорить з усіма членами сім’ї, щоб допомогти їм зрозуміти, що відбувається. Він буде задавати питання про те, як кожна людина ставиться до проблем, коли вони почалися і як сім’я досі намагалася їх вирішити.

Далі терапевт складе план лікування. Мета полягає в тому, щоб поліпшити конфлікти в родині, а не звинувачувати нікого в них.

Ваш терапевт допоможе членам сім’ї краще спілкуватися, вирішувати проблеми і знаходити нові способи спільної роботи. Сімейна терапія не завжди може позбавити від проблеми. Але це може дати членам сім’ї нові навички, що дозволяють справлятися з важкими ситуаціями більш здоровими способами.

Сімейна терапія не вимагає тривалого часу. В середньому близько 12 сеансів. Як часто ви зустрічаєтеся з сімейним терапевтом і скільки сеансів вам буде потрібно, буде залежати від конкретних питань, на яких ви зосереджені в терапії.

Комплекс терапевтичних методів

Структурна терапія

Структурна сімейна терапія оцінює динаміку влади всередині сімейного осередку і аналізує відведену кожному члену сім’ї «роль». Сімейні ієрархії досліджуються і аналізуються, а кількість повноважень, якими володіє кожен окремий член сім’ї, досліджується і, при необхідності, перерозподіляється. Структурна терапія прагне розширити можливості кожного члена сім’ї та індивідуалізувати потреби кожного з них на додаток до встановлення поваги між усіма членами сім’ї.

Міланська терапія

Цей терапевтичний метод фокусується на аналізі систем переконань окремих членів сім’ї або колективу в цілому, і кидає виклик сімейним ритуалам і практикам, особливо в тому, що стосується конфлікту. Привертаючи увагу до цих систем переконань – несвідомим і підсвідомим – міланська терапія прагне зруйнувати і знищити системи, які увічнюють конфлікти в сім’ях.

Стратегічна терапія

Стратегічна терапія уважно вивчає моделі взаємодії і конфліктів між членами сім’ї і прагне підвищити обізнаність і уважність до цих моделей. Більш прямий підхід, ніж деякі інші методи сімейної терапії, полягає в тому, що кожному окремому члену сім’ї доручається робота, щоб поліпшити те, як вони взаємодіють з іншими членами своєї сім’ї, особливо з тими, хто може стикатися з унікальними проблемами або боротися з психічними або неврологічними захворюваннями або розладами. Цей терапевтичний метод також підриває авторитет найбільш домінуючого члена сім’ї, дозволяючи зміни у спілкуванні між членами сім’ї.

Наративна терапія

Наративна терапія допомагає окремим членам сім’ї формувати свої особисті розповіді, визнаючи і приймаючи індивідуальні позитивні якості, навички і дари, щоб допомогти їм конструктивно протистояти і долати проблеми, з якими вони можуть зіткнутися в своїй родині або у своєму власному житті. Наративна терапія спонукає пацієнтів звільнитися від впливу негативних або деструктивних впливів, які можуть підірвати внутрішнє визнання і амбразуру власних цінностей, здібностей і компетенцій. Наративна терапія також використовується в інших областях консультування, таких як індивідуальне консультування і терапія.

 

Трансгенераційна терапія

Трансгенераційна терапія досліджує відносини між поколіннями і конфлікти в сім’ях, а також уважно досліджує і руйнує проблемні або деструктивні системи переконань, які часто передаються від одного покоління до іншого. Цей метод може бути особливо корисний, коли більше двох поколінь родини живуть в одному будинку і стикаються з конфліктами – наприклад, бабусі і дідусі, батьки і діти живуть разом. Цей метод часто використовується в тандемі з міланською терапією.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо