• Головна
 • Блог
 • Психогенна депресія – вплив негативних факторів на психіку
Психогенна депресія – вплив негативних факторів на психіку
 1. Психогенна депресія: що це і її причини
 2. Психогенна депресія: симптоми
 3. Лікування психогенної депресії
Психогенна депресія: що це і її причини

Кожна людина в своєму житті проживала стресові ситуації, котрі дуже відображаються на нашому сприйнятті світу. Саме вони негативно впливають на наше самопочуття і думки. Конфлікти в колективі, розлучення, втрата роботи і багато інших ситуацій не проходять непомітно. Але не кожен може впоратись сам з такими важкими обставинами і впадає в стан песимізму, байдужості і навіть самотності. Але як називається такий стан? Психогенна депресія – це реакція психіки людини на сильні негативні зовнішні фактори або події. На це може впливати хронічний стрес, складні життєві ситуації, різке погіршення матеріального благополуччя або навіть порушення вашого звичного способу життя. Психогенні психічні розлади поділяються на: гострі і затяжні. Гострі безпосередньо пов’язані з дією психотравми і проявляються у вигляді страху або відчаю. А ось затяжні проявляються перш за все пригніченістю, безсонням і сльозливістю.

Психогенна депресія: симптоми

Які найголовніші її ознаки? По яким симптомам розпізнати її?

 • Пригнічений настрій – смуток, роздратування, порожнеча;
 • Байдужість, відсутність задоволення і мотивації;
 • Надмірна самокритика і почуття провини, низька самооцінка;
 • Негативна інтерпретація всього, що відбувається.
 • Постійний потік негативних думок;
 • Труднощі з концентрацією уваги;
 • Труднощі з запам’ятовуванням;
 • Бажання довго бути на самоті.
 • Зниження апетиту, ранні пробудження.

Наявність двох, трьох чи більше симптомів вже може говорити про наявність серйозної проблеми, котру потрібно лікувати, тому якщо ви помічаєте за собою прояв будь-яких ознак з перерахованих, краще за все звернутися за допомогою до компетентного фахівця.

Лікування психогенної депресії

Найголовніше при лікуванні – не думати що «все мине само собою, потрібно лише трішки часу», таке рішення є невірним і навіть небезпечним. Фрази «візьми себе в руки і все налагодиться» або «сильні люди не ниють, а працюють, викручуються і йдуть далі», які ми можемо почути від рідних або друзів замість слів підтримки, не тільки помилкові, але і можуть нашкодити. Обов’язково потрібно звернутися до психотерапевта, котрий для вас підбере конкретну та індивідуальну програму лікування.

У лікуванні використовується когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), а також можуть бути застосовані медичні препарати, але все залежить від типу депресивного розладу і рівня складності стану пацієнта. Якщо говорити про КПТ, то потрібно розуміти, що дана терапія працює безпосередньо з вашими думками. Вона досліджує те, що ви думаєте і те, що ви робите. Разом з психологом ви поставите під сумнів негативні переконання і автоматичні думки, які є причиною ваших труднощів і невдач. Так само ви подивитесь на своє минуле, щоб зрозуміти, як саме воно впливає на ваше теперішнє і зосередитеся на тому, що відбувається у вашому житті зараз.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо