• Головна
  • Блог
  • Меланхолія – коли сум перетворюється на патологічний смуток
Меланхолія – коли сум перетворюється на патологічний смуток
  1. Меланхолія – це
  2. Основні ознаки меланхолії
  3. Як може допомогти з цією проблемою психолог?
Меланхолія – це

Меланхолія - ​​це один з різновидів депресії, для якої характерні такі симптоми як: ангедонія, апатія і небажання займатися чимось. Тобто меланхолія - ​​це хвороблива складова нормальної печалі. У такому стані людина схильна до самокатування і втрачає самоповагу. Часто буває і таке, що ті, хто страждають на цей стан досить дратівливі, уникають людей і будь-якого спілкування.

Головною проблемою цього стану є те, що багато хто плутає меланхолію з депресією, але симптоми депресивного розладу сильніші та глибокі, ніж симптоми меланхолії.

Основні ознаки меланхолії

Симптоми меланхолії дуже схожі на ознаки депресії, але вони не такі глибокі та їх менші. Саме через це її часто плутають із депресивним розладом. Але все ж таки які можуть бути ознаки даного стану: Постійне знижений настрій. Людина зациклюється на негативних думках та емоціях, різних переживаннях і не може перейти на позитивне спілкування. Апатія, втома та млявість. Людина завжди втомлена, вона не має енергії і бажання робити що-небудь, аж до домашньої роботи, а також знижуються всі фізіологічні потреби. Часте почуття провини. Людина відчуває провину за все, що вона може зробити або сказати і як правило, це почуття необ'єктивне. Гіперболізація проблем. Людина перебільшує свої проблеми, накручує себе, не може мислити позитивно, а виключно у негативному світлі. Також він не може займатися звичними для нього справами, тому що тепер вони здаються дуже складними. Якщо ви помічаєте за собою навіть один із симптомів, то потрібно обов'язково звернутися за допомогою до фахівця. У жодному разі не пускайте це на самоплив, тому що стан буде лише погіршиться.

Як може допомогти з цією проблемою психолог?

Для початку лікування психотерапевт проводить діагностику. Це потрібно для того, щоб визначити ваш діагноз і точно розуміти, що відбувається. Далі ви разом працюєте з фахівцем, визначаєте причини вашого стану та працюєте з установками та автоматичними думками, які заганяють вас у цей стан і заважає вам жити спокійним, веселим життям без сумних думок та різних переживань.

Найголовнішою метою спеціаліста є допомогти вам зрозуміти, як минулий досвід впливає на вас зараз і зруйнувати всі негативні установки, які засіли глибоко у ваших думках і створити нові, які будуть допомагати вам протягом усього вашого життя, і, звичайно ж, зробити все, щоб ви забули про меланхолію раз і назавжди.

Але важливо розуміти, що психотерапевт не чарівник і чарівної палички не існує, і вам доведеться працювати разом в одній команді. Якщо ви довіритеся і виконуватимете всі завдання та рекомендації спеціаліста, то незабаром ви забудете про те, що меланхолія колись була присутня у вашому житті.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо