COVID-19.Тривога за близьких
  1. COVID і його наслідки для ментального здоров’я
  2. Чим небезпечна тривога
  3. Тривога за близьких: плюси і мінуси
COVID і його наслідки для ментального здоров’я

Пандемія розпочала нову еру в нашому житті, розділила на «до і після». І поки ми активно боремося з фізичними загрозами від COVID-19, підступає новий ворог – загроза нашому ментальному здоров’ю. Головна складова цієї небезпеки – тривога на високих балах. Вона починає проникати і виявлятися у всіх сферах нашого життя.

Тривога – це базова емоція людини, без неї не обійтися. Але коли вона заповнює кожен день нашого існування – це стає проблемою.

Чим небезпечна тривога

Зараз вся планета живе в стані очікування, страх підіймається із-за потоку новин, в яких загроза, невизначеність, обмеження і т.д.

Чим же для нас є небезпечним перманентний стан тривоги?

Якщо свідомість людини не здатна толерувати стрес, розпізнати ірраціональність переживань і привести свій стан в баланс, тривога приймає паталогічний характер. Треба зауважити, що цей стан вже потребує фахівців: психологів, психотерапевтів, психіатрів, тому що він починає атакувати організм, а його головна зброя – підвищення гормонів стресу: кортизолу та адреналіну, за цим відбувається ще ланцюжок біохімічних зрушень в організмі на більш тонкому рівні, все це тягне за собою зниження опору організму вірусам і хворобам. Імунітет знижується і різні органи людини дають збій в роботі, починає діяти принцип «де тонко, там і рветься».

Найчастіші проблеми:

  • Проблеми з шлунково-кишковим трактом
  • Серцево-судинні захворювання
  • Панічний розлад (вегето-судинна дистонія)
  • Проблеми зі шкірою
  • Онкологічні ризики.

Тривога за близьких: плюси і мінуси

Вище ми говорили про ірраціональість тривоги в деяких ситуаціях, але як же можна назвати ірраціональним переживання за здоров’я своїх близьких? А цей страх превалюючий зараз у багатьох людей. Давайте спробуємо разом розібратися. Які плюси дають нам переживання?

Охороняють вони наших коханих від проблем, хвороб?

Зміцнюють вони наші відносини?

Відповідь очевидна, ні.

Так, звичайно, складно залишатися спокійним, коли навколо багато інформації про смерть, важкі форми перенесеної хвороби, нові штампи вірусу, але все ж таки нам треба подбати про себе і своїх близьких підтриманням свого психічного здоров’я, так як тривожність в цьому питанні тільки посилить ваш контроль , підвищить ваше внутрішнє напруження, буде спотворювати сприйняття реальності і, як наслідок, руйнувати відносини.

 

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо