Групова терапія
  1. Що ж таке групова терапія?
  2. Які проблеми вирішує групова терапія?
  3. Чому прийти на групову терапію складно, але ефективно?
Що ж таке групова терапія?

Кожен з нас чув і знає про терапію тет-а-тет з психологом або психотерапевтом. Але скільки людей стикалися з поняттям групова терапія? Напевно, мало хто. Саме тому ми вирішили трішки докладніше про це розповісти.

Групова терапія – це такі ж сеанси з психотерапевтом, тільки ви займаєтеся не один на один з фахівцем, а з вами ще присутні інші люди, зі схожою проблемою, які теж прийшли її вирішити. На таких заняттях завжди знаходиться від 8 до 12 осіб. Це найефективніший формат проведення групових терапій.

Які проблеми вирішує групова терапія?

Проблеми, які можуть вирішити такі групові зустрічі, не одна і не дві:

  1. Різні залежності,
  2. Соціофобію,
  3. Життєві кризи,
  4. Внутрішня напруга,
  5. Різні фобії,
  6. Проблеми взаємин,

і багато інших питань.

Ряд запитань, проблем вирішується набагато ефективніше в груповій терапії, ніж в індивідуальній. Наприклад, робота з залежностями, соціофобією, ОКР.

Чому прийти на групову терапію складно, але ефективно?

На підсвідомому рівні, прийти на групову терапію, це рівно тому, що ви визнаєте, що вам необхідна допомога. Але не можна забувати, що це дуже сміливий крок, завдяки якому незабаром ви зміните своє життя на краще.

На такі терапії прийти набагато складніше, ніж на індивідуальну і це дуже мужній крок. Довірити свою проблему не одному лікареві, а й людям поруч – це не просто важко, а неймовірно важко. Але такі зустрічі набагато ефективніше, ніж заняття з психологом тет-а-тет. Адже психолог наочно бачить, як ви взаємодієте з соціумом, як ставитеся до себе при сторонніх і як проявляєте свої бажання, емоції і думки перед іншими людьми. Завдяки цьому, психотерапевт зможе підказати і допомогти змінити старі установки, які негативно впливають на ваші думки, емоції, поведінку і життя в цілому, закріпивши їх разом з іншими учасниками групи.

Зв'яжіться з нами
або заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо